موارد استفاده سنگ های رودخانه ای

قلوه سنگ رنگی و کاربرد آن

از شن و قلوه سنگ رنگی برای محوطه سازی فضای سبز  و ساختن بلوار ها و آب نما استفاده می کنند.

این موارد در سایزهای بادامی و نخودی و بزرگتر و یا ماسه ای است. دیگر کاربرد آن ها در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان می باشد.

شن های رنگی بهترین انتخاب برای شماست اگر به دنبال وسیله تزیینی خاصی هستید که در موردهای گوناگونی از آن استفاده کنیدو هر وسیله ای را با آن تزیین کنید.

 ماسه رنگی

طرق بوجود امدن ماسه ها:

  • فرسایش صخره ‏ها و سنگ‏؛
  • فوران آتشفشان؛
  • رسوب و انباشتگی بقایا و اسکلت جانوران دریایی.

به همین خاطراست که در بیابان‏ها و کوهستان‏ها، در بستر اقیانوس ‏ها و در ساحل دریاها  می‏توان ماسه پیداکرد.

ماسه رامیتوان  ازجمله  فراوان‏ترین مواد روی کره ی زمین نام برد .جزکاربردهای دیگری که ماسه ها  دارند با دانه‏ های درشت آنها بتون و با ذره های کوچک آن ها شیشه ساخته میشود.

ماسه ‏ها رنگ‏های مختلفی دارند که  نشانه‏ای از منشا پیدایش آنهاست .برای مثال ماسه ‏هایی که به رنگ سفید خیره کننده هستند، ممکن است از یک مرجان، صخره‏ های کریستالی کوارتز یا از سنگ گچ منشا گرفته باشند.و همچنین منشا ماسه‏ های شبقی و سیاه،  آتشفشان‏های دریایی میباشند

(درماسه ‏های سیاه رنگ برخی از ساحل ها  نیز ماده های  مغناطیسی و ذره هایی از سنگ آهن و در ماسه ‏های سرخ بیابان- مانند بیابان های نامیبیا در آفریقای شمالی- اکسید آهن موجوداست.) ماسه‏ه ای به جا مانده از بقایای جانوران زنده دوران یخبندان  زرد رنگ‏ هستند- مانند ماسه ‏های آلمان و لهستان به طورکلی به ماسه ‏هایی که از بقایای موجودات دریایی- بقایای گیاهی و جانوری ساخته می‏شوند(«ماسه‏ بیوژنیک») گفته میشود. طیف رنگی این ماسه‏ از کِرم تا نارنجی ست.

ماسه  ای بارنگ سبز  کمیاب و دارای منشا دریایی است و سرشار از سیلیکات‏های پتاسیم و آهناست.

ماسه ‏های  گران قیمت  شامل ماسه های بعضی ناحیه ها ست که رسوبات الماسی به وفور در آنها یافت میشود.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *