قلوه سنگ چیست و چه کاربردی دارد

درواقع قلوه سنگ همان سنگ رودخانه ای است.

سنگهای قلوه ای با طیف گسترده ای از رنگها، یکی از عناصر سنگی برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی می باشد.

موارد استفاده این نوع سنگها، در کنار مبلمان شهری، باغچه ها و گلدانها، باکس های گل، آکواریوم، فضای سبز و به خصوص در انجام کارهای هنری قابلیت کاربرد دارد.

علاوه بر موارد ذکرشده می توان آنها را به شکل تایل یا به شکل واش بتن در اطراف استخر و کف حمام مورد استفاده قرار داد.

این سنگها در انواع  و رنگهای مختلف طبیعی و مدلهای  گرد و گوشه دار و شکسته در بسته بندیهای گوناگون و زیبا  و با وزنه ای متفاوت تولید میگردد و به بازار عرضه می شود.

سنگ های قلوه ای به دلیل مانگاری بالا و سازشی که با شرایط مختلف جوی دارند نه تنها شما را از ترمیم بی نیاز میکند بلکه بسیار مناسبتر از متریال ها و سنگ های مشابه از لحاظ قیمت میباشند.

از قابلیتهای مهم این سنگها این است که با این قلوه  سنگ ها می توانید فضای باز اطراف محل سکونت خود را با طرح های زیبا و انحصاری زینت بخشید.

 

سنگ های قلوه ای توسط ماشین هایی با وزن ۵ تن (۵۰۰۰ کیلوگرم) و ۱۵ تن (۱۵۰۰۰ کیلوگرم) قابل حمل است و بر اساس تناژ مورد نیاز مشتری عرضه میگردد.

 عدم انتقال  رطوبت

به منظور عدم انتقال  رطوبت  زمین  به کف ساختمان‌ها، از بلوکاژ یا ماکادم استفاده می‌شود که میتوان با استفاده از لاشه سنگ و قلوه سنگ که بدون ملات به ضخامت ۲۵ تا ۴۰ سانتیدر زیرکفسازی اجرا می‌گردد محکم شود و معمولاً قیرگونی دیوار از میان دیوار عبور نموده و به داخل بلوکاژ منتهی می گردد.

امروزه در جوامع صنعتی و ماشینی توجه به طبیعت و عوامل طبیعی  بطور قابل توجهی رو به کاهش است .

سنگ های رودخانه ای طبیعی که همان قلوه سنگ میباشد یکی از عناصر طبیعی است که می توان آنها را در رنگ ها وسایز های متنوع با طرح های گوناگون تهیه کردو جلوه طبیعی را به نمایش گذاشت.

عمده ترین کاربردهای سنگ قلوه ای می توان  ایجاد مناظر زیبا در خارج و داخل ساختمان ها ، محوطه ، باغ ، بوستان ها ، پارک ، ویلا، بام باغ (روف گاردن) ، لند اسکیپ و استخر نام برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *